Aşudi Vadisi Planlama Çalışmaları Tamamlandı

MALATYA 12 Eylül 2017 13:33
Videoyu Aç Aşudi Vadisi Planlama Çalışmaları Tamamlandı
A
a

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarafından, Darende İlçesi Aşudi Deresi Kaynağından Başlayıp Tohma Çayına Kadar Uzanan Dere Yatağının Yer Aldığı Yaklaşık 9,5 Km Uzunluğundaki Vadide Günpınar, Beybağı, Kılıçbağı, Sayfiye, Mehmetpaşa Ve Nadir Mahalleleri Sınırları Kapsamında Planlama Çalışmaları Yapıldı.

Malatya’daki dere yatağının geçtiği Aşudi Vadisinde başlatılan yeniden planlama çalışmaları tamamlandı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Darende ilçesi Aşudi Deresi kaynağından başlayıp Tohma Çayına kadar uzanan dere yatağının yer aldığı yaklaşık 9,5 km uzunluğundaki vadide Günpınar, Beybağı, Kılıçbağı, Sayfiye, Mehmetpaşa ve Nadir Mahalleleri sınırları kapsamında planlama çalışmaları yapıldı. Dere yatağındaki halihazır yapılaşma, yer yer kümeleşmiş, çoğu yerde ise seyrek, saçaklanmış düşük yoğunluklu bir dokuya sahip bulunduğu belirtilirken, bölgedeki olumsuz gelişmeleri belli bir disiplin altına almak amacıyla planlama çalışmasına başlanıldığı duyuruldu.
Mevcut yerleşim alanlarının ulaşım ve altyapı sorunları, Aşudi Deresinin doğal rekreasyon potansiyeli, tarım alanları dışında kalan yerlerde ağaçlandırma yapma, iskan alanları oluşturmak gibi amaçlarla yürütülen planlamada, çalışmalar tamamlandı.
Söz konusu vadi hattında yer alan mahallerde gelişigüzel yapılaşmaya artık izin verilmeyeceği, bundan böyle imar planı doğrultusunda hareket edileceği kaydedildi.
Kaynak : iha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
http://www.tarafsizim.com/harita.html
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

http://www.malatyadenizorganizasyon.com/